Sinop’ta Kutlamalar
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü, Sinop’ta coşkulu etkinliklerle kutlandı. Sinop Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma törenine, Sinop’un önde gelen isimleri katıldı. Vali, Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, milletvekili, üniversite rektörü ve diğer önemli isimlerin yanı sıra parti temsilcileri, öğrenciler ve veliler de etkinliği coşkuyla izledi.
Etkinlik Programı
Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinden oluşan duygusal bir müzik dinletisi ile başlayan etkinlik, gençlerin sahne performansları ve çeşitli gösterilerle renklendi. Yazar Burak Akyüz’un “Şair, Şiir, Şuur” adlı tiyatro oyunu, İstiklal Marşı’nın yazılış serüvenini anlatarak izleyicilerden büyük beğeni topladı.
Ödül Alan Öğrenciler
“Türk’ün Özü, Akif’in Sözü” konulu yarışmaların düzenlendiği etkinlikte ödül kazanan öğrencilere, Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan ve Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan tarafından ödülleri takdim edildi. Yarışmada başarı gösteren öğrenciler şu şekilde;
- İlkokul Birincisi: İstiklal İlköğretim Okulu öğrencisi Ayşe Sıla Bulurel
- Ortaokul Birincisi: Gerze Atatürk Ortaokulu öğrencisi Azra Sarısoy
- Lise Resim Birincisi: Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Emine Daldal
- Lise Mektup Birincisi: Sinop Fen Lisesi öğrencisi Kayra Nil Özgenç