Ayancık’ta, 200 dönüm üzerine kurulacak olan orman deposunun inşaat çalışmaları hızla ilerliyor. Eski Kereste Fabrikası’nın alanının yetersiz olması sebebiyle Tarakçı Köyü mevkiinde yapılan depo, Ayancık Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek.
Ak Parti İl Başkanı Uğur Giresun, Ayancık ziyareti sırasında projeyi yerinde inceledi ve gelişmeleri takip etti.
Orman deposunun faaliyete geçmesiyle Ayancık ekonomisine önemli katkılar sağlaması bekleniyor. Depo, 200 dönüm üzerine kurulacak ve şehrin orman kaynaklarının depolanması ve yönetilmesinde önemli bir rol üstlenecek.