Ayancık’ta İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy Anma Günü Kutlandı
Ayancık ilçesinde, 12 Mart tarihinde, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında özel bir program düzenlendi. Ayancık Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un anısına önem verildi.
Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okullar arası düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışması ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, İlçe Kaymakamı Recep Hasar tarafından takdim edildi. Yarışmalarda birinci olan öğrenciler, eserlerini duygulu bir şekilde okudular.
İlkokullar arası İstiklal Marşı’nın on kıtasını birden okuma yarışmasında birinci olan öğrencinin performansı, izleyicileri duygulandırdı. Ayrıca, İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve TBMM tarafından İstiklal Marşı’nın kabulünü anlatan tiyatro oyunu ve oratoryo gösterisi, seyircilere unutulmaz anlar yaşattı.