Sinop’ta yaşanan olayda, 20 yaşındaki Efe Kaan Erikçioğlu, arkadaşlarıyla otururken kaskını kaybetti. Kaskı rüzgarın etkisiyle uçuruma düşen Erikçioğlu, cesurca aşağı inerek kaskını almaya çalıştı. Ancak dengesini kaybederek uçurumdan aşağı yuvarlandı. Olay, Sinop Adabaşı mevkiinde gerçekleşti.
Arkadaşlarının hızla ihbarı üzerine olay yerine gelen AFAD ve itfaiye ekipleri, genç adamı halat yardımıyla kurtarmayı başardı. Şans eseri yara almadan kurtarılan Erikçioğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Bu olay, dikkat çekici bir kurtarma operasyonuyla sonuçlanırken genç adamın macerası da hayli heyecan dolu geçti.