Barış Karadeniz’in Ambulans Çağrısı ve Spor Kulüplerinin Sorumluluğu

Barış Karadeniz’in acil ambulans çağrısı ve spor kulüplerinin sorumluluğu konulu içeriğimizde, sporcuların sağlığı için alınması gereken önlemler ve spor kulüplerinin yasal yükümlülükleri hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Barış Karadeniz’in Ambulans Konusundaki Çağrısı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Üniversitesi stadında Pazar günü oynanan Sinopspor ile Sinop 1957 Spor maçında dili boğazına kaçan futbolcu ile ilgili konuştu. Sahada ambulansın olması gerektiğini belirten Karadeniz, şöyle konuştu: “Bir futbol müsabakasında amatör lig de olsa, BAL ligi de olsa, salon sporları da olsa bir tane ambulansın orada olması lazım. O çocuğumuzun orada Allah göstermesin başına bir şey gelseydi, bunun hesabını kim verecekti?”

Spor Kulüplerinin Sorumluluğu

Karadeniz, spor kulüplerinin ambulansın orada olması için para yatırması gerektiğini belirtti. Para yatırdığı zaman ambulansın hazır olacağını vurgulayan Karadeniz, “Spor kulüplerinin kendi bütçesinden maçlara çıkacak hali yok, bir de ambulansa para mı verecek? Devlet niye var o zaman? Onu sormak lazım.” ifadelerini kullandı.

“Ben kulüplerimize tavsiyede bulunuyorum. Biz bunu çözene kadar eğer ambulans yoksa çıkmayın o maça. Allah göstermesin bir tane çocuğun başına bir şey gelse, bunun hesabını hiç birimiz ödeyemeyiz. Arı kuzuları bunlar. Evlatlar.”

Çocuğumuz Hatay’dan buraya transfer olmuş. Yetkililere tekrar söylüyorum. Bunun takipçisi olacağız. Hiçbir maçta ambulanssız olan bir maça bence futbolcularımızın, salon sporlarıyla uğraşanların, bir çok dalda bunu bırakması lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir