Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Samsun, merkez ve ilçelerde bulunan 13 birimde “Bağımlı Olma Özgür Ol” konulu konferanslar düzenliyor. Üniversite bünyesindeki fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında gerçekleştirilen programlarla akademik-idari personel ve öğrencilere bağımlılık konusunda bilgi veriyor ve farkındalık oluşturuyor.
Prof. Dr. Osman Samsun, bağımlılığın farklı türleri, etkileri ve mücadele yöntemleri üzerine detaylı bilgiler sunarken, aynı zamanda uyuşturucu, alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıkların yanı sıra bağımlılığın psikolojik, sosyal ve ekonomik boyutlarına da değiniyor.