AK Parti Ayancık Belediye Başkan Adayı Aslan Özdemir, İstiklal Marşı’nın 102. Yılını Coşkuyla Kutladı

AK Parti Ayancık Belediye Başkan Adayı Aslan Özdemir, İstiklal Marşı’nın 102. Yılını coşkuyla kutladı. Milli marşımızın önemi ve anlamı üzerine vurgu yaptı.

Ayancık Belediye Başkan Adayı Aslan Özdemir, MYO konferans salonunda gerçekleşen İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programına katıldı. Program, ilçe protokolü ve vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Öğrencilere Teşekkür ve Başarı Dilekleri

Duygusal anların yaşandığı program sonunda görev alan öğrenciler ve öğretmenler tebrik edilerek başarı dilekleri iletildi. İlçedeki ilkokul ve orta dereceli okullar arasında düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışması ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Recep Hasar tarafından takdim edildi.

Gençlerin Duygusal Performansı

Program kapsamında lise öğrencileri arasında gerçekleştirilen kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrencinin sahnede yazdığı metni okuması izleyicileri duygulandırdı. İlkokullar arası İstiklal Marşı’nın on kıtasını birden okuma yarışmasında birinci olan öğrencinin performansı alkışlarla ödüllendirildi.

Manevi Değerlerin Önemi

İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan İstiklal Marşı’nın TBMM tarafından kabul edilişini anlatan tiyatro oyunu ve oratoryo, seyircilere duygusal anlar yaşatırken, tarihe saygı ve vatan sevgisi ön plana çıktı. Program, ilçenin protokolü ve Belediye Başkan Adayları tarafından uzun süre alkışlandı ve tebriklerle son buldu.

Gençlerin İstiklal Marşı’na Olan Bağlılığı

Program boyunca gençlerin İstiklal Marşı’na olan bağlılığı ve manevi değerlere verdiği önem, toplumun her kesimini bir araya getiren bu milli değerin genç nesiller tarafından da benimsenmesinin önemini bir kez daha vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir