«

Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Çocuk İstismarı Paneli

sinop-universitesi-egitim-fakultesi-cocuk-istismari-paneli-TCmcQ7Jf.jpg

Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından ‘Çocuk İstismarını Önlemeye ve Müdahale Etmeye Yönelik Çok Boyutlu Yaklaşım’ Konulu Panel Düzenlendi

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen panele, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıza Bayrak, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Yılmaz, akademik ve idari personel, davetli konuşmacılar ve öğrenciler katıldı.

Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İbrahim Demirci’nin moderatörlüğünde gerçekleşen panele, Sinop Baro Başkanı Avukat Funda Öztürk Altuntaş, Sinop Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdür Vekili Komiser Atakan Ata ve Sinop Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Ercan Okur panelist olarak katıldı.

Panele katılımcılara, çocuk ihmal ve istismarında izlenmesi gereken süreçler, cinsel istismar konusunda baronun faaliyetleri ve istismar türleri, çocuk istismarı ve ruh sağlığı boyutu, sosyal hizmetlerde çocukların koruma altındaki yaşamları hakkında detaylı bilgiler sunuldu.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *