I.N.S.P.I.R.E. Projesi ve Avrupa Ortaklarının Gerze Ziyareti

I.N.S.P.I.R.E. Projesi kapsamında, Avrupalı ortaklar Gerze’yi ziyaret ediyor! Proje hakkında detaylı bilgi ve etkinlikler için tıklayın.

I.N.S.P.I.R.E. Projesi

Gerze Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu’nda yürütülen I.N.S.P.I.R.E. isimli Erasmus+ KA210SCH Öğrenci Hareketliliği projesi, Sinop Hareketliliği kapsamında Polonya, Hırvatistan, Slovakya ve proje ortaklarından Ankara’dan misafirleri Gerze’yi ziyaret etti. Bu proje kapsamında öğrenciler ders başarılarının yanı sıra kültürel ve global gelişimlerine de odaklanarak Avrupa çapında yeteneklerini tanıttılar.

Avrupa Ortaklarının Gerze Ziyareti

Öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda farklı kültür ortamlarını tanıyıp kültürdeki öğretmen ve öğrencilerle bağlantı kurduğu proje kapsamında, İngilizce Öğretmeni Hacer Esra Öveyik liderliğinde gerçekleşen I.N.S.P.I.R.E projesi, Gerze’ye gelen Avrupalı ortaklara Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu’nda karşılama töreni düzenledi. Misafirler, okul müdürü Elif Uranbey tarafından karşılandı ve proje hakkında detaylı bilgi verildi.

Avrupalı ortaklar, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy’un da misafiri oldu ve ilçenin kültürel değerleri ile tanıştı. Ardından çeşitli el işleri ve kültürel aktivitelerle Sinop’un güzelliklerini keşfetmeye devam edecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir