Sinop Seyit Bilal Camisi Bahçe ve Mezarlık Temizliği

Sinop Seyit Bilal Camisi’nin bahçe ve mezarlık alanı titizlikle temizleniyor. Tarihi ve manevi değerlere sahip bu mekanda temizlik çalışmaları düzenli olarak yapılıyor.

Sinop Seyit Bilal Camisinin bahçesinde bir süredir kesilmeyi bekleyen otlar dün görevliler tarafından temizlendi. Bahçe temizliği yapılırken cami arkasında bulunan mezarlık ise yine temizlenmeyi bekliyor.

Sinop Seyit Bilal Camisi bahçesinde kesilmeyi bekleyen otlar dün yapılan çalışma ile temizlendi. Cami yanında ve giriş kısmında uzayan otlar düzenli bir şekilde kesilerek temiz bir görüntü sağlandı. Akıllara gelen caminin arka tarafında bakımsız halde bulunan tarihi mezarlar oldu. Tarihi caminin etrafı temizlenirken mezarlıktaki otların ve sarmaşıkların ne zaman kesileceği merak konusu. 2 Şubat tarihinde sinopflashaber olarak gündeme taşıdığımız ata mezarların bakımsız hali halen devam etmekte. Cami temizliğini gören vatandaşlar “Bahçenin temizlenmesi güzel bir şey fakat mezarlıklar aynı şekilde durmakta çok çirkin bir görüntü var. Mezarlığın da aynı şekilde temizlenmesi görüntü ve hijyen açısından faydalı olacaktır” diye konuştular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir