Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı tarafından ortaklaşa düzenlenen Okulum da KanPanya var etkinliği, Sinop Gazi İlkokulu’nda başladı. Sabah 10.30’da başlayan kampanyaya veliler büyük ilgi gösterdi. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından bilgilendirilen veliler, kan bağışı için gönüllü oldu. Gönüllü olan velilerden sağlık şartları uygun olanlardan kan alındı. 3 gün sürecek kampanya yarın Şehit Halil Özdoğru Okulu’nda, Cuma günü ise Seyit Bilal İmam Hatip Orta Okulu’nda devam edecek.
Kan bağışında bulunan velilerden bazıları, yaptıkları açıklamada şunları belirtti: “Güzel bir kampanya, öğretmenlerimiz bizi bilgilendirdi. Çocuklarımız da rica ettiler. Onların istekleri bizim için çok kıymetli. Biz de kan bağışında bulunduk. Bağış edilen kanlar hepimiz için yararlı olabilir, herkesin ihtiyacı olabilir. Tüm veliler kan bağışında bulunmalı.”