Sinop İtfaiye Müdürlüğü, vatandaşların güvenliği için önemli bir bilgilendirme yayınladı. Karbonmonoksit zehirlenmeleri, baca yangınları, çatı yangınları ve bina yangınları gibi acil durumların önlenmesi için halkın dikkatli olması gerektiği vurgulandı.
Önemli Güvenlik Önlemleri:
1. Doğalgaz kombilerinin yıllık bakım ve temizliği yetkili kişilerce yapılmalıdır.
2. Çoklu prizler düzenli olarak kontrol edilmeli ve gereksiz fişler çekilmelidir.
3. Baca temizliği ve bakımı yılda bir kez mutlaka yetkililerce gerçekleştirilmelidir.
Önleyici tedbirlerin alınmasının, ciddi tehlikelerin önüne geçmede büyük önem taşıdığı belirtildi. Sinop İtfaiye Müdürlüğü, vatandaşları güvenlikleri için gerekli adımları atmaya davet ederken, bu bilgilendirme mesajıyla halkın bilinçlenmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.