Geleceğin Girişimcileri Yetişiyor! – Yeni Nesil Girişimcilik Programı

Yeni Nesil Girişimcilik Programı, geleceğin girişimcilerini desteklemek için tasarlandı. Kendi işini kurmak isteyen gençler için benzersiz fırsatlar sunuyor. Detaylar için hemen tıklayın!

Proje Tanımı

Üreten Çocuklar Derneği tarafından yürütülen ‘Güçlü Gelecek, Girişimci Gençlikle Gelecek’ projesi, Sinop Üniversitesi’nde bulunan Sinop Gençlik Merkezi Genç Ofis merkezinde düzenlenen törenle açıldı. Proje kapsamında 15-29 yaş aralığında Sinop’ta 40 öğrenci ilçelerde 20’şer öğrenci olmak üzere toplam 200 öğrenci girişimcilik, inovasyon, iş fikri bulma ve olgunlaştırma, mali tablolar, işkura proje yazma gibi alanlarda 3 günlük eğitim alacak.

Katılımcılar ve Destekleyenler

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen proje, Sinop Vali Yardımcısı Ali Osman Bulat’ın da katılımıyla açılış programı gerçekleştirildi. Katılımcılara, bu tür projelere katılmanın önemine vurgu yapıldı ve gençlerin bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiği belirtildi.

Vizyon ve Eğitim

Vali Yardımcısı Bulat, üniversitenin insanlara vizyon kattığını ve bu tür etkinliklerin gençlerin gelişimine büyük katkı sağladığını belirtti. Proje kapsamında verilecek eğitimlerin gençlerin kariyerlerine olumlu etkiler yapması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir