Sinoplu Gençler Teknofeste Heyecanla Hazırlanıyor!

Sinoplu gençler, Teknofeste sergileyecekleri projeler için heyecanla hazırlanıyor! Teknoloji meraklıları için kaçırılmayacak bir etkinlik olacak.

Kursun Açılışı ve Katılımcılar

Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından lise öğrencilerine yönelik Radyo Kontrollü Model Uçak Kursu düzenlendi. Kursa 14 öğrenci katılarak kendi tasarladıkları model uçakları yapma fırsatı buldu.

Kurs İçeriği ve Görevler

Öğrenciler, Kargo Taşıma Hava Aracı, Silahlı İnsansız Hava Aracı, Can Kurtaran Destek Hava Aracı ve Harita Gözlem Yapma Aracı olmak üzere 4 farklı görev üstlendi. Temel Uçuş Teorisi, Temel Aerodinamik ve Hava Aracı tasarımı konularında deneyim kazandılar.

Öğrenci Gelişim ve TEKNOFEST Hazırlıkları

Öğrenciler, kendi tasarım ve üretim tekniklerini belirledikleri eğitim uçağı üzerinde çalışmalar yapıyor. ‘Gökberk’ adını verdikleri uçağı TEKNOFEST’e hazırlayarak gökyüzüyle buluşturma heyecanı yaşıyorlar.

Eğitmen ve Danışman Görüşleri

Eğitmenler, öğrencilere pilotajlık, tasarım ve üretim aşamalarında model uçakçılığı sevdirmeyi hedeflediklerini belirttiler. Danışmanlar ise uçağın manuel ve otonom özelliklerini bir arada kullanarak öğrencilere pratik uçuş deneyimi sağladıklarını ifade ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir