Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanı öğrencileri, Karakum’da Temizlik Çalışması Yaptı
Öğrenciler, çevre bilincini artırmak ve doğanın korunması konusundaki duyarlılıklarını ortaya koymak amacıyla Sinop Belediyesi işbirliğinde Karakum’da temizlik çalışması gerçekleştirdi. Sinop Belediyesi çalışanlarıyla bir araya gelen öğrenciler, bölgenin doğal güzelliklerini tehdit eden atıkları toplayarak çevreye duyarlılık mesajı verdiler. Plastik, cam ve diğer atıkların temizlenmesiyle birlikte, öğrenciler geri dönüşümün önemine de dikkat çekti. Bu tür etkinliklere katılarak çevre konusunda bilinçlenen öğrenciler, çevresel sorunlara karşı duyarlılık geliştirerek topluma faydalı bireyler olarak yetişmeyi hedefliyorlar.