18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında Ayancık ilçesinde Şehitlik Anıtı’nda düzenlenen tören, büyük bir katılımla gerçekleşti. Tören, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başladı. Ardından, tüm katılımcılar saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu.
Programda günün anlam ve önemine dair duygusal konuşmalar yapıldıktan sonra, İlçe Müftüsü Ömer Faruk Kıvrak tarafından dualar edildi. Tören, şehitlerimizin manevi huzurunda gerçekleşen anlamlı bir etkinlik oldu.
Şehitlik Anıtı’ndaki programa, İlçe Kaymakamı Recep Hasar, Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Alkan, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Evcil, İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Samet Gürsoy, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve Ayancık halkı da yoğun ilgi gösterdi.