Sinop’ta Çanakkale Deniz Zaferi Anma Programı

Sinop’ta düzenlenecek olan Çanakkale Deniz Zaferi Anma Programı, tarihimizin önemli anlarından birini hatırlatmak amacıyla gerçekleşecek. Gelin, bu anlamlı etkinliği birlikte kutlayalım!

Sinop’ta, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109’uncu yıldönümü nedeniyle Deniz Şehitliğinde anma programı düzenlendi. Program, şehitlik anıtına çelenk sunumuyla başladı ve saygı atışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Anma Konuşmaları

Günün anlam ve önemi belirten konuşmayı, Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Özgen gerçekleştirdi. Ardından Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, şehitlik defterini imzalayarak, Çanakkale Zaferi’ni ve şehitleri anma mesajını paylaştı.

Vali Özarslan’ın Mesajı

Vali Özarslan, Çanakkale Zaferi’nin önemine vurgu yaparak, “Tarihimize altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik ve direniş ruhunu simgeleyen destansı bir zaferdir. Aziz şehitlerimizin kahramanlığı ve fedakarlığı, milletimizin bağımsızlık tutkusunu en güçlü şekilde ortaya koymuştur.” ifadelerini kullandı.

Anma Programının Devamı

Anma programı daha sonra Şehir Mezarlığındaki Şehitliğin ziyaret edilmesiyle devam etti. Programa, Sinop Valisi, AK Parti Sinop Milletvekili, Sinop Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, üniversite rektörü, baro başkanı, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile birçok vatandaş katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir