Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, Kent Lokantası Projesini Duyurdu
31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, belediye başkan adaylarının proje tanıtımları hız kesmeden devam ediyor. CHP Adayı Metin Gürbüz, Belediye Meclis Üyesi Adayı Sarper Kaçar ile birlikte Sinop Otogarına giderek üst katında incelemelerde bulundu.
Gürbüz, buranın belediyeye ait tüm malzemelerinin hazır olduğunu ve kent lokantası haline dönüştürüleceğini müjdeledi. Ayrıca öğrencilerin de kafe olarak kullanabileceğinin altını çizdi.
“Yaklaşık 120 kişilik bir mekana sahip Sinop Otogarının üzerinde, bize ait hazır kurulu düzeni olan da bir mekandayız. Hem mutfak malzemeleri var hem buzdolabı var. Temizlik ve restorasyonu yapıldıktan sonra çok rahat bir şekilde bu alana en kısa zamanda bir kent restoranı olacak. Bölgede diğer kamu binalarının da olduğu düşünüldüğünde hem kamu görevlilerinin de bir yemek restoran ve kent lokantası hizmeti verecek nitelikte yakın bir yer. Bu amaçla da burası işlevsel hale getirilecek.”
Gürbüz, temizlik ve restorasyon çalışmalarını tamamlayıp hizmete sunacaklarını belirtirken, projenin öğrenciler başta olmak üzere tüm vatandaşlara sağlıklı ve ucuz yemeği sunmayı hedeflediğini vurguladı.