Ayancık ilçesinde, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıldönümü çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Program, Şehitlik anıtına çelenk sunumuyla başladı. Ardından, günün anlam ve önemine dair konuşmalar ve dualar gerçekleştirildi. Kutlamalar, Ayancık Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda devam etti.
Ayancık’ta Gerçekleşen Program Detayları
Ayancık’ta Fatih İlkokulu tarafından düzenlenen programa katılım yoğun oldu. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an Tilaveti’nin ardından tiyatro gösterimi, şiir dinletisi, bayrak gösterisi, sinevizyon gösterimi ve pano sunumu yapıldı. Ayrıca, ilçe genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Program, Fatih İlkokulu Çanakkale Korosu’nun gösterisiyle son buldu.
Kutlamalara Katılanlar
Programa, İlçe Kaymakamı Recep Hasar, Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Alkan, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Evcil, İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Samet Gürsoy, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve Ayancık halkı yoğun ilgi gösterdi.