SİNOPU KEŞFEDECEKLER

SİNOPU KEŞFEDECEKLER ile eşsiz doğası ve tarihi dokusuyla tanışın. Sinop’un gizemli güzelliklerini keşfedin, deniz manzarasının keyfini çıkarın.

Sinop Valisi Dr.Mustafa Özarslan, Sinopumuzu Tanıyalım Projesi Kapsamında Öğrencilerle Buluştu

Sinop Valisi Dr.Mustafa Özarslan, Sinopumuzu Tanıyalım projesi kapsamında Gerze ilçesinden ve civar köylerinden öğrenciler ile bir araya geldi.

Sinop İlçe ve köylerideki öğrencilerin Sinop’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanımalarına imkan sağlamak amacıyla başlatılan Sinopumuzu Tanıyalım projesi kapsamında; Gerze ve civar köylerden gelen öğrenciler Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan ve Eşi Reva Beray Özarslan ile bir araya geldi. Vali Özarslan, öğrencileri makamında ağırladı. Eşi Reva Beray Özarslan ile birlikte öğrenciler ile sohbet eden Vali Özarslan, öğrencilere Sinop hakkında merak ettiklerini sordu. Bir öğrenci Sinop Tarihi Cezaevinin ne zaman kurulduğunu sorması üzerine Kültür Turizm İl Müdürü Metin Süren, tarafından öğrencilere cezaevi bilgilendirildi. Ardından Vali Özarslan tarafından, öğrencilere ve öğretmenlere hediyeler takdim edildi. Sonrasında Valilik toplantı salonunda öğrenciler ile birlikte kahvaltı yapan Özarslan, öğrencilere hayallerindeki meslekleri sorarak bir süre daha sohbet etti. Kahvaltı sonrası öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali Özarslan, öğrencileri geldikleri minibüslere bindirerek uğurladı. Gün boyu sürecek olan programda öğrenciler Sinop’ta bulunan müzeler başta olmak üzere Alaattin Camisi, Pervane Medresesi, Seyit Bilal Türbesi, Dr.Rıza Nur Kütüphanesi gibi tarihi ve turistik yerleri yakından tanıma fırsatı bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir