Yahya Çınkıl’ın Göreve Dönüşü
Samsun’un İlkadım Belediyesi başkanlığı için AK Parti aday adayı olan ve Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olan Yahya Çınkıl, sürecin tamamlanmasının ardından tekrar görevine başladı. Çınkıl, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Sinop Valimiz sayın Dr. Mustafa Özarslan’ın teklifleri, İçişleri Bakanımız sayın Ali Yerlikaya’nın tensipleriyle yeniden Sinop İl Özel İdare Genel Sekreteri olarak atandık" dedi. Göreve başladıktan hemen sonra Çınkıl, şube müdürleri ile toplantı yaptı.