Elektrik Direğindeki Sarmasık Tehlikesi Temizlendi
Flaşhaber.com internet haber sitesinin dün “AĞAÇ DEĞİL ELEKTRİK DİREĞİ!” başlığıyla gündeme getirdiği sarmaşık dolanmış direk YEDAŞ İl Müdürlüğü tarafından temizlendi. Sinop Gelincik Mahallesinde bulunan elektrik direği kaplanan sarmaşıklar dolayısıyla tehlikeli bir hal almış durumdaydı. Yağışlı havalarda direk ve çevresine elektrik akımı yayılması konusunda tedirgin olduğunu dile getiren vatandaşlar, yetkililere seslenerek, elektrik direğinin sarmaşıklardan temizlenmesini istemişti. YEDAŞ İl Müdürlüğü, söz konusu duruma kayıtsız kalmayarak, dün akşam saatlerinde habere konu olan elektrik direğini temizledi. Direğin temizlendiğini gören mahalle sakinleri; “Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Hayati bir tehlike saçıyordu. Açıkçası çok korkuyorduk. Temizlendi ve bizim de içimiz rahatladı.” diye konuştu.