Sinop Meydan Projesi Süs Havuzu Tepki Çekiyor

Sinop Meydan Projesi’nde yer alan süs havuzu, çevre sakinlerinden tepki alıyor. Proje kapsamında yapılan havuz, tartışmalara neden oluyor.

Sinop’ta Meydan Projesi içerisindeki su havuzunun içler acısı hali tepki topluyor. Sinop Belediyesinin sorumluluğunda olan ve şehrin orta yerindeki süs havuzu kirliliğiyle dikkat çekiyor. Meydan Projesi’nin ortasında yer alan süs havuzuna düşen dal ve yapraklar, atılan çöpler nedeniyle görüntü kirliliği ortaya çıktı. Havuzun suyunun değiştirilmemesi nedeniyle süs havuzunun içerisi yosun tuttu.

Derhal Temizlenmeli

Süs havuzunun kirliliğine sadece Sinoplular değil, kente başka illerden gelen vatandaşlar da tepki gösteriyor. Kente gezmek için gelen vatandaşlar, kenti gezerken karşılaştığı manzara karşısında şaşkına döndü. Görüntüsüyle tepki çeken havuzun temizlenmesi için vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti.

Tehlike Oluşturuyor

Havuzun kötü görüntüsünün sağlık açısından da tehlike oluşturduğunu kaydeden vatandaşlar, “Havuzun bu görüntüsünden son derece rahatsız oluyoruz. Havuzun içi pet şişe, poşet, sigara izmariti ve benzeri çevresel atıklarla dolu. Bu atıklar nedeniyle oluşan kirliliğin önlenmesini istiyoruz. Belirli aralıklarla havuzun yetkililerce periyodik temizlik çalışmasının yerine getirilmesini talep ediyoruz. Havuzun mevcut durumu sağlık açısından da tehlike oluşturuyor. Görüntüsüyle Sinop’a yakışmayan bu havuzun en iyi şekilde temizlenerek kentimize yeniden kazandırılmasını istiyoruz” dedi.

Ayrıca vatandaşlar, havuzun çevresel atıklarla dolu olmasında vatandaş olarak kendilerinin de sorumlulukları olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir