Sinop’ta ekmek fiyatlarına zam yapıldı. Yeni düzenleme ile 240 gram ekmeğin fiyatı 250 grama çıkarılarak 10 TL’ye yükseltildi. Bu zamla birlikte ekmeğin kilogram fiyatı 40 TL oldu.
Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yüksel, fırıncıların zam talebinin, oluşturulan komisyon tarafından incelendiğini ve onaylandığını belirtti. Yüksel, maliyet artışlarının bu zammı kaçınılmaz kıldığını ifade etti. Zamla birlikte, vatandaşların tepkileri de çeşitlendi. Bazı vatandaşlar zammı anlayışla karşılarken, bazıları ise bu durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirdi.