Kışın Geri Dönüşü: Anadolu’yu Saran Kuvvetli Yağışların Hikayesi

Keşfedin: Anadolu’yu saran kuvvetli yağışlarla kışın geri dönüşünün etkileyici hikayesi. Yaşananlar, alınan önlemler ve gelecek tahminleriyle dolu bir içerik.

Türkiye’nin Hava Durumu Özeti

Ülkemiz genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz (Sinop dışında), Orta Karadeniz (Samsun dışında), Doğu Anadolu’nun batısı ile Giresun, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yağmur ve sağanak, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında ise yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor.

Detaylı Hava Durumu Analizi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yağışların; Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli, Antalya çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis beklenirken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklığı, ülkemiz genelinde 2 ila 5 derece azalacak fakat mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar genellikle güney, yarın (Çarşamba) batı kesimlerde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir