Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Sinop Kadın Emeğini Kalkındırma Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret etti. Kooperatif, Sinop’ta kadınlar tarafından kurulan ilk kooperatif olma özelliğini taşıyor ve Belediye destekleriyle hayata geçmiş durumda.
Sinop Kadın Emeğini Kalkındırma Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Funda Akalın ve yönetimini başarılı çalışmaları nedeniyle tebrik eden Başkan Ayhan, kadın emeğine olan değerlerini vurgulayarak, kendilerine teşekkürlerini iletti.