8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı ve Kadın Haklarına Dair Çağrılar

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın haklarına dikkat çekmek için önemli mesajlar! Kadınların eşitlik, özgürlük ve adalet taleplerine destek olmak için birlikte hareket edelim.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

Değerli Basın Mensupları,
Bütün kadınlar emekçidir. İster ev kadını olsun, ister fabrikada elleri nasır tutan bir işçi ya da binlerce kişiye istihdam yaratan bir iş kadını. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!

Tarihi Gerçekler ve Kadın Dayanışması

Bugün, New York’ta hakları için direnirken yanarak yaşamını kaybeden kız kardeşlerimizi saygıyla anma günüdür. Bugün, dünyanın tüm kadınlarının uluslararası dayanışma günüdür. Bugün, kadının insan hakları için farkındalık günüdür. Bugün, mücadeleyi büyütme, umudu örgütleme günüdür.

Kadına Yönelik Şiddet ve Eşitsizlik

Ne yazık ki ülkemizde kadına yönelik şiddet katlanarak artıyor. Daha geçtiğimiz günlerde bir günde 8 kız kardeşimiz katledildi. Kadınlar, en güvenli olması gereken yerlerde; evlerinde şiddet görüyor ya da öldürülüyor.

Kadın İstihdamı ve Yoksulluk

Hayati öneme sahip bir diğer sorunumuz da kadın yoksulluğu ve kadınların istihdam dışına itilmesidir. Kadın istihdamına yönelik veriler, bir utançtablosunu açıkça ortaya koymaktadır.

Seçim Öncesi Taahhütler

Bu seçimde, partimiz 1.149 seçim çevresinde aday belirledi. Bu adayların 108’i kadınlardan oluşuyor. Partimizin belirlediği tüm kadın adaylarımızın seçilmesi durumunda nüfusumuzun yaklaşık 15 milyonu; yani yüzde 18’i kadınlar tarafından yönetiliyor olacak.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde tüm belediye başkan adaylarımız “Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politika Belgesi”ni imzalayacak ve seçildiklerinde belirtilen ilkeler doğrultusunda hareket edecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir