İYİ Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Serpil Ünlütürk, saha çalışmalarında vatandaşlar tarafından kendisine yöneltilen soruları cevaplayarak, kamuoyuyla paylaşıyor. Ünlütürk, Sinop Belediyesi’nde yaşanan yönetimsel sorunlara dikkat çekerek, belediye işe alımlarında ahbap çavuş ilişkilerinin öne çıktığını belirtti.
Ahbap Çavuş İlişkilerine Son Verecek Çözüm Yolları
Ünlütürk, belediyede çalışanların çoğunun delege olduğunu ve liyakata uygun olmayan kişilerin işe alındığını ifade etti. Bu durumun belediyenin verimliliğini olumsuz etkilediğini vurgulayan Ünlütürk, liyakata dayalı bir işe alım politikası benimsemeyi ve belediyenin işleyişini düzeltmeyi hedeflediğini belirtti.
Sinop Belediyesi’nde Delege Sorunu ve Çözüm Önerileri
Ünlütürk, Sinop Belediyesi’nde delege olan personelin çalışma performansını etkilediğini ve belediye başkanlığı döneminde yakınlarını işe almayacağını vurguladı. Liyakatli ve işine sadık personelin belediyeye fayda sağlayacağını belirten Ünlütürk, belediye başkanının özverili çalışmasının personel üzerinde olumlu etkiler yaratacağını dile getirdi.