CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz ve Sakarya Caddesi Projesi

CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz’ün vizyonunda yer alan Sakarya Caddesi Projesi hakkında detaylar. Sinop’un geleceğine yönelik vaatler ve hedefler.

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz

Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, Sakarya Caddesi’nde yapmayı planladığı düzenleme projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Gürbüz, kentte uzun süredir gündemde olan Sakarya Caddesi için vatandaşlarla yaptıkları temaslar sonucu tek yönlü çift şeritli düzenleme yapılması gerektiği konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Sakarya Caddesi Projesi Detayları

Gürbüz, Sakarya Caddesi için planladığı proje detaylarını paylaşırken, caddenin mevcut durumunda kaldırımların yetersiz ve riskli olduğunu vurguladı. Proje kapsamında kaldırımların genişletilerek yol zemini ile kaldırım zemininin farklı seviyelerde olması sorununun çözüleceğini ifade etti. Ayrıca, gereksiz eslerin kaldırılacağını ve cadde düzenlemesinin katılımcı bir şekilde yapılacağını belirtti.

Gürbüz, proje kapsamında Sakarya Caddesi’nin çift yönlü çift şeritli olarak düzenleneceğini ve batı akışından gelen araçların caddeden geçerek trafiği rahatlatacağını dile getirdi. Ayrıca, dolmuş hattının değiştirileceğini ve cadde boyunca yayaların güvenliği için gerekli önlemlerin alınacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir