İYİ Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Serpil Ünlütürk, kent için bir cep telefonu uygulaması projesi olan Sinop App’i duyurdu. Ünlütürk, bu projeyle Sinop’un bilişim çağına uyum sağlayacağını belirtti.
Proje Detayları
Serpil Ünlütürk, başkan seçilmesi halinde hayata geçireceği Sinop App uygulamasıyla kentin toplu taşıma, otoparklar, hava durumu, turistik yerler ve yeme içme alanları gibi bilgilerin kolayca erişilebilir olacağını vurguladı. Uygulama, hem yerel halkın hem de turistlerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.
Sinop App’in Avantajları
Projenin detayları arasında, Sinop App’in kullanıcılarına dolmuş güzergahlarını anlık olarak takip etme, otopark doluluk oranlarını öğrenme ve şehirdeki aktiviteler hakkında bilgi alma imkanı sunacağı belirtiliyor. Bu sayede Sinop’un çağın gereksinimlerine uygun bir konforla donatılması amaçlanıyor.
Serpil Ünlütürk, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sinop App uygulaması ile şehrimizi bilişim çağına taşıyacak ve vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak bir adım atacağız. Bu projeyi hayata geçirmek için halkımızın desteğini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.