Sinop’ta Füze Test Atışlarına İlişkin Balıkçı Teknelerine Uyarı

Sinop’ta gerçekleştirilen füze test atışları sırasında balıkçı teknelerine yapılan uyarılar ve yaşanan gelişmeler hakkında detaylı bilgi. Sinop’ta füze testleri ve deniz güvenliği ile ilgili son haberler.

Sinop’ta 11 – 16 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan füze test atışları nedeniyle balıkçı teknelerine dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu. Sinop Belediyesi tarafından yapılan duyuruda, Savunma Sanayi Başkanlığı ve ROKETSAN iş birliği ile yürütülen projeler kapsamında Sinop Test Merkezi’nin belirlediği bölgelerde ATMACA ve Hibrit Uzay Roket Motoru Geliştirme projesi kapsamında atış testleri gerçekleştirileceği belirtildi.

Uyarı Metni:

“11 – 16 Mart 2024 tarihlerinde NOTAM/NOTMAR atışlı testler yapılacağından; herhangi bir can ve mal kaybına neden olunmaması amacıyla balıkçı gemilerinin denize açılmamaları, belirtilen bölgelerde karadan denize atış testlerinin emniyetli bir şekilde icra edilmesi için atış zamanlarında balıkçı gemilerinin barınaklardan ayrılmamaları ve balıkçılık faaliyetlerine ara vermeleri can ve mal güvenliği açısından önemlidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir