Yedi yıl önce İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybeden Sinoplu tıp öğrencisi Berkay Akbaş’ı anmak amacıyla Ankara Gölbaşı’nda Doğa Yürüyüşü ve Fidan Dikimi programı düzenlendi. Programa, şehit tıp öğrencisi Berkay Akbaş’ın anısını yaşatmak isteyen önemli isimler katıldı.
Program kapsamında yapılan duygusal konuşmalarda, şehidin ailesi, yerel yöneticiler ve diğer katılımcılar duygu dolu anlar yaşadı. Şehit Berkay Akbaş’ın babası Salim Akbaş, ablası Selin Akbaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı, Ankara Tabip Odası Başkanı, Sinop-Fed Başkanı Kenan Güllü ve Asilder Başkanı Burhan Akdoğan, şehitlerimizi anmak ve onlara minnet duygularını dile getirmek için bir araya geldi.