Sinop Valisi Meslek Liselerini Ziyaret Etti
Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Sinop’ta gerçekleştirdiği bir dizi ziyaret kapsamında yerel meslek liselerini inceledi. Vali, meslek liselerinin ülkenin ekonomisine ve istihdamına olan katkılarını vurguladı.
Ayancık Gündem – Vali Mustafa Özarslan, Sinop’ta bulunan Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Seydi Ali Reis Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri‘ni ziyaret etti. Ziyaretler sırasında bilişim teknolojileri, mutfak, giyim, metal, ahşap, kaynak ve sağlık atölyeleri incelenerek, eğitim faaliyetlerinin yerinde görülmesi sağlandı.
Vali Özarslan, meslek liselerinin önemine dikkat çekerek, “Meslek liselerimiz, evlatlarımıza belirli bir mesleği öğrenmelerini sağlayan ve onları hayata hazırlayan eğitim kurumlarıdır. Sektördeki taleplere uygun olarak ülkemizin yetişmiş iş gücü ihtiyacının karşılanmasına, ekonomik kalkınma ve istihdama önemli katkılar sağlamaktadırlar.” dedi. Ayrıca, eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi için öğretmenlerle istişarelerde bulunduğunu, onların istek, görüş, öneri ve projelerini dinleyerek, emekleri için teşekkür etti ve başarılar diledi.
Ziyaretlerde Vali Özarslan’a, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci eşlik etti.