Ayancık Gündem
Samsun-Sinop karayolu, dün geçe bir trafik kazasına sahne oldu. Edinilen bilgiye göre, Sinop istikametine seyir halinde olan bir otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüjdeki bariyerlere ve palmiye ağaçlarına çarptı. Kazada, araçta büyük çapta maddi hasar oluştu.
Yıldıray K. idaresindeki 34 RK… plakalı otomobilin sürücüsü ve yanında bulunan yolcu Şahin K., kazayı yara almadan atlattı. Olay yerine hızla ulaşan kurtarma ekipleri, ilk kontrollerin ardından her iki şahsı da sağlık durumlarının iyi olduğunu teyit etti.
Kaza, diğer sürücülerin de dikkatini çekerek, yol güvenliğinin önemini bir kez daha gündeme getirdi. Yetkililer, sürücüleri hız limitlerine uymaları ve dikkatli olmaları konusunda uyardı.