SİNOP’U TEMSİL EDECEKLER!

Sinop’un Türkeli İlçesi’ndeki Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri, floor curling branşında büyük bir …

Ayancık Gündem

Sinop’un Türkeli İlçesi’ndeki Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri, floor curling branşında büyük bir başarıya imza attı. Genç Erkekler kategorisinde Karadeniz Bölge birinciliğini elde eden öğrenciler, şimdi de Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında, Sinop’ta düzenlenen yarışmada il birinciliği elde eden Türkeli Mimar Sinan MTAL öğrencileri, ardından Zonguldak’ta gerçekleştirilen ve 18 ilin katıldığı Karadeniz Bölge Müsabakalarında tüm rakiplerini mağlup ederek, genç erkekler kategorisinde bölge birincisi oldu. Bu başarıyla birlikte, 6-8 Mart tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye şampiyonası müsabakalarında Karadeniz Bölgesini temsil etme şansı yakaladılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Sporcularımızı tebrik eder, emeği geçen öğretmenlerimize, katkılarından dolayı okul yöneticilerimize teşekkür eder, takımımıza Türkiye şampiyonası müsabakalarında başarılar dileriz" ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir