Sinop Valisi Mustafa Özarslan’dan Meslek Liselerine Ziyaret
Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Sinop’ta düzenlenen bir program çerçevesinde meslek liselerini ziyaret etti. Ziyarette, bilişim teknolojileri, mutfak, giyim, metal, ahşap, kaynak, metal ve sağlık atölyeleri incelendi. Vali, meslek liselerinin ülkenin istihdama katkısını vurgulayarak, öğretmenlerle de istişarelerde bulundu.
Ayancık Gündem – Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Sinop’ta meslek liseleri Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Seydi Ali Reis Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerini kapsayan bir ziyaret gerçekleştirdi. Vali Özarslan, ziyaretleri sırasında, meslek liselerinde gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerinin önemine dikkat çekti ve bu kurumların öğrencileri belirli bir mesleğe yönlendirerek, ülkenin ekonomik kalkınması ve istihdamına katkı sağladığını belirtti. Meslek liselerindeki atölyeleri inceleyen Vali, öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinleyerek, onlara teşekkür etti ve başarılar diledi.