Bu kötülüğü Sinoplu’ya layık görenlerden hesap sorulmalı – Unique Title

Sinoplu’nun bu kötülüğe layık görülmesini savunanlar hakkında hesap sorulmalı. Bu benzersiz içerik size bu konuda detaylı bilgi sunmaktadır.

Sinop Limanında Büyük Tehlike: Kanalizasyon Atıkları Denize Direk Salınıyor

Sinop Bağımsız Belediye Başkan Adayı Fatih Şanlan, şehir kanalizasyonunun liman girişinden direk olarak denize salındığını belirterek, hem çevresel hem de sağlık açısından büyük tehlikelere yol açan bu olayı görmezden gelen yerel yönetime tepki gösterdi. Kanalizasyon atıklarının kurulacak bir derin deşarj sistemi ile denizin en az 2 km açığına verilebileceğini belirten Şanlan, Sinop’un sorunlarını görmezden gelen ve Sinoplu’ya hak etmediği bir Sinop sunan yerel yönetime 31 Mart tarihinde gerekli dersin verilmesi gerektiğini söyledi.

Sinop Liman girişinden lağım denize direk salınıyor. Burası Sinop Merkezin göbeğinde. Peki bu sorunlar nasıl giderilir? Toplama merkezine gelen şebeke hattı Pompa ile tahliye edilerek İncedayı Pazaryeri atık toplama merkezine gidiyor ve ardından denize direk salınıyor. Pazaryeri lağım kokusu ile kalmıyor ve ağır bakterilerin sahilden yükselerek insanların üzerine, ürünlerin üzerine nemli hava ile inmesi ile sağlık açısından facia ile sonuçlanıyor. Sinop halkını duyarlı olmaya davet ediyorum ve çevre felâketi haline gelen bu sorunları göz ardı eden Siyasi çetelere 31.Mart 2024 seçimlerinden önce ayaklarına kadar gelen CHP zihniyetinin temsilcisi olanların yüzlerine vurmalarını istiyorum.

Çözüm üretip bu sorunların sonuçlarını ortadan kaldırmak istiyorum. Derin deşarj ile bu kanalizasyon suyu denizin en az 2km açığına verilebilir ve tuzlu su bu pis kokan suyu yok ederek kirliliği pis kokuyu ortadan kaldırmış olur. Kumkapı ve Kaleyazısı altından yine kanalizasyon atıkları denize direkt akıtmaktadır. Yine yapılması gereken bu atıkların kontrollü bir proje ile açığa vermekten başka çaresi yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir