Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi İstinat Duvarı Güçlendirme Çalışmaları

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi’nin istinat duvarı güçlendirme çalışmaları hakkında detaylı bilgi bu içerikte! Proje hakkında detayları bulabilirsiniz.

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi’nin arka bölümünde yer alan ve su alması nedeniyle erozyona uğrayan istinat duvarı, ciddi bir güvenlik riski oluşturuyordu. 2018 yılında hizmete giren hastane, bu durumla karşı karşıya kalarak acil bir müdahaleyi gerektiriyordu. İlçe Özel İdare Müdürlüğü ekipleri, hastanenin bulunduğu alanda başlatılan çalışmalar kapsamında harekete geçti.

Çalışmalar kapsamında, toprak kaymalarını engellemek amacıyla istinat duvarının bulunduğu bölgedeki topraklar dikkatle alındı ve zemin aşağıya indirildi. Böylelikle, istinat duvarının güvenliği sağlanmış oldu. Ayrıca, hastane binasına herhangi bir zarar gelmemesi için beton kalıplarının özenle kesileceği belirtildi.

Bu önleyici çalışmalar sayesinde, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi’nin istinat duvarı artık daha güvenli bir şekilde hizmet verebilecek ve hastane binasının da güvenliği sağlanmış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir