Sinop İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü, Ramazan ayı öncesinde başlattığı gıda denetimlerine Ramazan boyunca da devam ediyor. Özellikle fırın, pastane, unlu mamul işletmeleri, kasaplar ve marketler gibi Ramazan ayında yoğun bir şekilde üretim ve satış yapan işletmeler titizlikle denetleniyor.
Denetim ekipleri, İftar çadırlarına yemek temin eden mutfaklar ve iftar çadırlarını da düzenli olarak denetliyor. Bu denetimlerde, işletmelerin izin belgeleri, fiziki koşulları, hijyen standartları ve ürünlerin gıda mevzuatına uygunluğu detaylı bir şekilde inceleniyor. Aynı zamanda işletme sahipleri ve çalışanları, gıda güvenliği, hijyen kuralları ve personel eğitimi konularında bilgilendiriliyor.