TÜİK Verilerine Göre Sinop ve Karadeniz Bölgesinde En Popüler İsimler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Sinop ve Karadeniz Bölgesi’nde en popüler isimler hangileri? Bu içerikte merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

2023 yılına ait Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) nüfus istatistiklerine göre, Sinop ilinde kız çocuklarına en çok tercih edilen isim Asel oldu. Sinop’ta kız çocuklarına verilen isimler arasında Asel ismi en çok tercih edilen isim olarak ön plana çıktı.

Karadeniz Bölgesi’nde bulunan 18 il arasında, Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Tokat, Trabzon, Zonguldak ve Rize’de 2023 yılında doğan erkek çocuklarına en çok verilen isim ise ‘Alparslan’ oldu. Çorum ilinde ise en popüler erkek ismi ‘Göktuğ’ olarak belirlendi.

Bunun yanı sıra, Artvin, Bartın, Bolu, Çorum, Düzce, Samsun, Sinop, Kastamonu ve Rize illerinde kız çocuklarına en çok tercih edilen isim ‘Asel’ olarak kaydedildi. Amasya, Ordu, Giresun ve Karabük’te ise kız çocuklarına en çok verilen isim ‘Defne’ olarak belirlendi. Rize ve Tokat illerinde ise kız çocuklarına en çok ‘Asya’ adı verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir