Ayancık İlçe Müftülüğü tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde Çanakkale Ruhu Liseler Arası Resim Yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Müftüsü Ömer Faruk Kıvrak tarafından takdim edildi.
Ödül Töreninde, Müftü Kıvrak, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, başarılı çalışmalarından dolayı öğrencilere refakat eden Şehit Ahmet Can Anadolu Lisesi Müdürü Dr. Müjdat Kızıloğlu ve Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Kemal Karabulut’a ödül takdim etti.
Müftü Kıvrak, öğrencilere refakat eden okul müdürlerine, ödül törenine katılımları ve destekleri için teşekkürlerini iletti. Yarışmanın, gençlerin duygusal ve tarihi bir konuya sanatsal bakış açılarını geliştirmelerine olanak sağladığı vurgulandı.