ERASMUS+ Okul Eğitimi Akreditasyonu Projesi çerçevesinde, Ayancık’tan Yunus Emre Ortaokulu’ndan Türkçe Öğretmeni Burçin Altun ve öğrenciler Duru Yiğitbaşı ile Zeynep Azra Öztürk, Çekya’nın başkenti Prag’a katıldı. Prag’da düzenlenen 7 günlük öğrenci grup hareketliliği programına toplam 16 öğrenci ve 4 öğretmen Sinop il genelinden katılım sağladı.
Programın odak noktaları arasında, eğitimde dijital becerilerin geliştirilmesi, AB çerçevesinde yeşil becerilerin arttırılması, AB kültürü ve demokrasi konusunda farkındalığın geliştirilmesi ve dil becerilerinin arttırılması yer alıyor.