Kadın Çocuk Akademileri Eğitim Programları

Kadın çocuk akademileri eğitim programları ile çocuk gelişimine katkıda bulunun. Profesyonel eğitmenler eşliğinde çocukların potansiyellerini keşfedin ve destekleyin.

Akran Zorbalığı Semineri

Nilüfer Belediyesi Kadın Çocuk Akademileri’nde düzenlenen seminerde günümüzün önemli konularından olan akran zorbalığı, internetin güvenli kullanımı ve sınav kaygısı ile baş etme yöntemleri ele alındı. Akran zorbalığı ile ilgili seminerde; zorbalığın tanımı, çeşitleri, zorbalığa maruz kaldığımız durumlarda kimlerden yardım istemeliyiz gibi konular işlendi.

İnternetin Güvenli Kullanımı Semineri

İnternetin güvenli kullanımı seminerinde psikologlar, internet ve teknolojinin kullanımında dikkat edilmesi gereken durumları anlattı. Çocuklara, ‘Gerektiği zaman ve gerektiği kadar kullanalım’ parolasını aktaran psikologlar, güvenli internet kullanımı ve bağımlı olmaktan sakınma konularında sunumlar gerçekleştirdi.

Sınav Kaygısı ile Baş Etme Yöntemleri Semineri

‘Sınav Kaygısı ile Baş Etme Yöntemleri’ ile ilgili bilgilendirme semineri ise 7. ve 8. sınıf öğrencilerine verildi. Eğitmenler, öğrencilerin kaygılarını tanımaları, orta düzey kaygının olumlu ve motive edici katkıları ve yüksek kaygının performansa olumsuz etkilerini konuştu. Kaygılarını nasıl yönetebilecekleri konusundaki tavsiyelerin yanında uygulamalı olarak performanslarını artırabilecekleri ile ilgili nefes egzersizleri de yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir