AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Yakup Üçüncüoğlu Marina Projesini Tanıttı

AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Yakup Üçüncüoğlu, Sinop’a yapmayı planladığı marina projesini detaylarıyla tanıttı. Sinop’un geleceği için önemli bir adım!

Belediye Başkan adayları, seçim öncesi projelerini kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. Sinop’ta marina projesi oldukça merak edilen konulardan biri. Bu konuda detaylarıyla bilgi veren AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Yakup Üçüncüoğlu, kentin turizm potansiyeline katkı sağlayacak projeleri anlattı.

Marina Projesi Detayları

Üçüncüoğlu, marina projesi kapsamında yerli ve yabancı turistlerin yatlarını çekebilecekleri alanlar oluşturacaklarını belirtti. Ayrıca hamsi yolu üzerinde yer alan tarihi kale surlarının yanına amfi tiyatro alanı ve yazlık sinema uygulamasını hayata geçireceklerini vurguladı.

Balıkçılara Destek

Üçüncüoğlu, balıkçılar için özel alanlar oluşturacaklarını ifade ederek, “Marina Projesi kapsamında balıkçılarımızın da faydalanabileceği alanlar oluşturacağız. Denize iskeleler yaparak, turistlerin yatlarını çekebileceği, balıkçıların etkin bir şekilde çalışabileceği bir liman alanı oluşturacağız. Ayrıca balıkçılarımız için ağlarını koyabilecekleri özel platformlar da inşa edeceğiz. Ayrıca marina projesinin içinde yer alan amfi tiyatro projesiyle halkımıza farklı bir sosyal alan sunacağız” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir