18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinliği

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, tarihimizin önemli bir dönüm noktasını ve kahramanlıkları anmak için düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. Şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü personeli, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Bu anlamlı günde, Sinop Anadolu Lisesi öğrencileriyle işbirliği yapılarak duygusal bir video klip hazırlandı.

Sinop Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen ÇOGEP Mutlu Şehirde Polisimle Güvendeyim Projesi kapsamında, Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle Bağlama Kursu alan Sinop Anadolu Lisesi öğrencileri, Emniyet Müdürlüğü personeliyle bir araya gelerek 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yıl Dönümü için özel bir performans sergiledi.

Öğrencilerin seslendirdiği Çanakkale Türküsü, Çanakkale ruhunu yansıtan etkileyici bir atmosfer oluşturdu. Videoda, “Dur Yolcu! Bilmeden gelip bastığın bu toprak, bir devrin battığı yerdir.” sözlerine de yer verilerek Çanakkale’nin anlamı vurgulandı.

Video, Sinop Emniyet Müdürlüğü resmi sosyal medya hesaplarından paylaşıldı ve kısa sürede geniş bir beğeni ve paylaşım kitlesiyle buluştu. Etkinlik, Çanakkale Zaferi’nin önemini vurgulamak ve şehitleri anmak adına anlamlı bir katkı sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir