Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, 2024 yılında ilçede doğal gazın kullanılmaya başlanacağını duyurdu. Şahin, yaklaşık 1 sene önce başlattıkları altyapı çalışmaları neticesinde doğal gazın Türkeli’ne getirileceğini belirtti.
Altyapı Çalışmaları ve Yatırım Planı
Şahin, ilçede başlatılan altyapı çalışmalarıyla birlikte doğal gazın getirilmesi için yoğun çaba harcandığını açıkladı. Ağustos ya da Eylül aylarında doğal gazın hizmete girmesi bekleniyor. Ayrıca, Helaldı bölgesinin de söz konusu doğal gaz hizmetinden faydalanacağı vurgulandı.
Şahin: “Halkım adına çok mutluyum, gururluyum. İlçemizdeki altyapı çalışmalarıyla birlikte doğal gazın getirilmesi için girişimlerde bulunduk. Bu süreç hızla ilerledi ve en kısa zamanda Türkeli’nde doğal gaz kullanılmaya başlanacak.”
Şahin, doğal gazın Türkeli ve Helaldı halkı için büyük bir kazanç olacağını belirtti.