Sinop Üniversitesi tarafından düzenlenen Teknofest Proje Fikri Değerlendirme Programı
Sinop Üniversitesi tarafından akademisyenlere ve öğrencilere yönelik “TEKNOFEST Proje Fikrinin Değerlendirilmesi ve Başvuru Formunun Doldurulması” başlıklı program düzenlendi. İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programın açılış konuşmalarını yapan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, öğrencilere TEKNOFEST’e katılmaları konusunda tavsiyelerde bulunarak, gençler için TEKNOFEST’in fırsatlar sunduğunu belirtti. Öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine önemli katkılar sağlayacağını vurguladı.
Rektör Taşdemir’in Konuşması
Rektör Taşdemir ayrıca, TEKNOFEST’te yer alan firmaların ve sergilenen teknolojilerin önemine de değinerek, öğrencilerin yeni teknolojileri tanıma ve kariyerleri için faydalı bağlantılar kurma şansı bulacaklarını belirtti.
Sunum ve Bilgilendirme
Programda daha sonra Proje ve Veri Yönetim Ofisi Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Fatma Rabia Akçatemiz, proje fikrinin geliştirilmesi üzerine sunum gerçekleştirdi. Son olarak Proje ve Veri Yönetim Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Engin Bayra ve Akademik Danışman Öğr. Gör. Dr. Fatih Bulut başvuru formunun hazırlanması konusunda katılımcılara bilgiler verdi. Program, soru-cevap bölümüyle sona erdi.