Sinop’un Erfelek İlçesinde Kahverengi Kokarca Hakkında Bilgilendirme Çalışmaları

Sinop’un Erfelek ilçesinde kahverengi kokarca hakkında yapılan bilgilendirme çalışmaları ile ilgili detaylı bilgileri bu içerikte bulabilirsiniz. Kokarca türleri ve yaşam alanları hakkında merak ettiğiniz her şey burada!

Türkiye’nin tarım sektöründe önemli bir sorun olarak ortaya çıkan kahverengi kokarca zararlısı, yakın zamanda Sinop’ta da görülmüştü. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından zararlı böcek türüyle mücadele çalışmaları başlatılmıştı. Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Önlem, ilçe müdürlerini ve şube müdürlerini toplayarak, Kahverengi Kokarca için çalışma başlatılmasını ve vatandaşların yapmaları gerekenler hakkında bilgilendirilmesini istemişti.

Kamu Spotu Hazırlandı! Geçtiğimiz günlerde söz konusu zararlı böcek hakkında, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü adına Bakanlık Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca kamu spotu hazırlanmış, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) onayı sonrasında paylaşıma açılmıştı.

İlçelerde de Harekete Geçildi! Erfelek İlçe Tarım ve Orman Müdürü H. Özgül Dağdeviren, teknik ekibi ile birlikte, kurumlarda ve yöresel ürünler pazarında Kahverengi Kokarca canlısına karşı mekanik mücadele yapılması gerektiğini anlattı. Çiftçilere, zararlı canlı türünün ev, ambar, depo gibi alanlarda kışlanmak için toplanabileceği bilgisini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir