Sinop’ta, doğal yaşamı tehdit eden Kestane Gal Arısı ve Kahverengi Kokarca Böceği ile ilgili önemli bir toplantı düzenlendi. Toplantıya, Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan başkanlık etti. Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Sinop Orman Bölge Müdürü Celal Kanbur, İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem ve Sinop Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Engin Bayra da toplantıya katılım sağladılar.
Toplantının ardından, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin liderliğinde, Bölge Müdürü, İl Tarım ve Orman Müdürü ile Sinop Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Biyolojik Mücadele Laboratuvarı’nı ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin’e, laboratuvarda üretilen Torymus Sinensis ve Calosoma Sycophanta gibi zararlı böceklere karşı mücadelede kullanılan biyolojik yöntemler hakkında detaylı bilgi verildi.