Ayancık ilçesinde, Cevizli Mahallesi Olimpik Spor Salonu yakınlarında seyir halindeki bir otomobilde meydana gelen yangın, büyük bir faciayı önleyen itfaiye ekipleri tarafından hızlıca kontrol altına alındı.
Olay, otomobilin yakıt deposu kapağından çıkan alevlerin fark edilmesiyle başladı. Sürücü, anında durarak yardım istedi. Ayancık Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri, olay yerine hemen ulaşarak yangına müdahale etti. Ekiplerin hızlı ve etkili müdahalesi sonucu yangın kısa sürede söndürüldü, otomobilde herhangi bir hasar meydana gelmeden olay sonlandırıldı.
Böylelikle, itfaiye ekiplerinin profesyonel ve hızlı müdahalesi sayesinde olası bir facia önlendi ve sürücü güvenli bir şekilde yoluna devam edebildi.